Dovolená na ostrově Lanzarote
Lanzarote, jeden z Kanárských ostrovů, který se pyšní širokými plážemi a romantickými vesničkami s originální architekturou, což vše kontrastuje s úchvatnou krajinou, jež je vytvořena vulkanickou činností. Na Lanzarote naleznete přes 100 vulkánů a více jak 300 kráterů.
Lanzarote – geografické údaje
Lanzarote, o délce 60 km a šířce 12 km, je nejvýchodněji položený ostrov ze všech Kanárských ostrovů a naopak je nejblíže vzdálený od afrických břehů.
Lanzarote také vznikl sopečným původem. Díky erupcím v 18. a 19. století připomínají některé části ostrova krajinu, která je podobná krajině Marsu. Což je ideálním místem k natáčení různých filmů, jako např. Planeta opic apod.
Hlavní město Lanzarote
Hlavní město ostrova Lanzarote se jmenuje Arrecife, ale jeho původní jméno bylo Teguisse, se pyšní nádherným náměstím a uličkami, které na Vás dýchnou romantikou.
Velká část zdejších domů, a to i těch na vesničkách, je ovlivněna architekturou Césara Manriqua, jež se snažil o dochování původního rázu ostrova.
Srpnové teploty se na Lanzarote pohybují kolem 29°C a v lednu kolem 21°C a dokonce i roční úhrn srážek je velmi malý, tudíž je Lanzarote vhodné navštívit v kterékoli roční období, protože jsou zde teploty příjemné po celý rok.
Díky vulkanické půdě je hodně země využívána k pěstování vinné révy a rajčat.
Pláže na Lanzarote
Lanzarote nabízí přibližně 87 pláží, z nichž se některé chlubí bílým pískem, což je způsobeno tajemnou sopečnou krajinou.
Jedná se např. o pláž Playa Blanca či Papagayo.
Mnoho pláží nabízí kvalitní služby. Pokud jste vášniví vyznavači windsurfingu či surfingu, tak Lanzarote je ten pravý cíl pro Vaše radovánky.
Doporučujeme Vám především pláž Famara.
Ostrov nabízí i několik aquaparků, tak nezapomeňte na návštěvu Costa Teguise.
Nejen pro děti, je vhodné navštívit park Raného Texas, kde na vlastní oči spatříte různě vycvičené papoušky a mnoho dalších zvířat.
Národní park Timanfaya
Ohnivé hory, neboli Montana del Fuego, z velké části přeměnily část ostrova a to zejména v letech 1730 – 1736, kdy bylo pod lávou zaplaveno dokonce mnoho vesnic. A zdejší úrodná půda se změnila v měděný písek a mimo měsíční krajiny se tu objevily nové druhy různých rostlin, jež někde jinde nespatříte.
V roce 1824 se zde naposledy projevovaly sopky a i přesto přibližně pod 10 metry pod povrchem můžeme naměřit úctihodných 600°C a na povrchu dokonce 120 °C
Po parku Timanfaya o rozloze 200 km2 se nemůžete z bezpečnostních důvodů nemůžete pohybovat volně, ale pouze v doprovodu průvodce nebo si můžete objednat projížďku autobusem či na velbloudech.
Oblast parku je označena obrázky stylizovaných čertů, které vytvořil César Manrique, jež je také autorem velmi originální a často navštěvované restaurace El Diabolko, jež připravuje pokrmy z masa, které je opékané horkem, jež sálá z živých hlubin Země.