Když trailové kolo, tak Rock Machine či Cannondale
Ve světě cyklistiky jsou tyto značky pojmem, a to ani nemusíte být žádným zapáleným cyklistou. I když je pro vás cyklistika jen doplňkovým sportem, nebo se jí věnujete spíš občasně, určitě si zasloužíte dobré vybavení. S tím je totiž motivace ke sportu daleko větší.
Silniční cyklistika je krásný sport, ale spousta lidí zamíří raději do přírody, do lesa či o hor. Však je všude plno trailových tras, některé vybudované přímo pro cyklisty, aby si užili adrenalinovou jízdu. Kromě toho se můžete vydat i na traily do Alp. Hledáte kolo, co něco takového zvládne?
Co by určitě mělo mít dobré trailové kolo?
I ty nejlevnější modely juniorských trailových kol, jako je třeba Rock Machine Blizz 27 HD, mají geometrii pro jízdu v terénu, odpruženou vidlici a kotoučové brzdy, s nimiž bezpečně zastavíte v prudkých sjezdech.
Záleží na vás, jak moc to s trailovou jízdou chcete brát vážně. Dražší kola mívají celokarbonový rám, kinematiku odpružení, strmý úhel sedlové trubky, která je kratší pro větší manévrovací prostor. Vše je o geometrii, tu navíc doplňují lehká trialová kola a pláště, samozřejmě kotoučové brzdy. Takový špičkový kousek je třeba kolo Cannondale Habit 4.
Nezapomeňte, že pro získání těch nejlepších vlastností je nutné vybrat vhodnou velikost kola. Jedině tak vám daná propracovaná geometrie bude doopravdy sedět.
Na traily na elektrokolech
A pozor, máme tu i něco pro ty, kteří by se rádi vydali na traily, ale představa fyzického úsilí je děsí. Je pravda, že v horském a těžkém terénu dávají elektrokola snad největší smysl. Do kopečka a po kamenitých trasách vám krásně pomůžou, abyste si pak mohli užít sjezd. Podívejte se na elektrokolo Crussis, tento český výrobce má v nabídce právě i terénní kola za fajn ceny. Některá vyjdou dokonce levněji než elektrokola bez motoru. Samozřejmě záleží na typu, výbavě a dalších kritériích.