Bydlení podle Feng-Šuej
Feng-Šuej je učení o harmonii lidského života a o vytvoření šťastného domova. Feng-Šuej vzniklo v Říši středu (dnes Čína). Každý návrh vychází z učení tvaru, kompasu, intuitivního Feng-Šuej a školy Pa-Kua.
Radost, krása, pohodlí
Dostaňte do svého bytu pomocí těchto jednoduchých rad radost, krásu a pohodlí. Hezký byt nevzniká vybavením nejdražším nábytkem, ale spíše souladem rozestavěného nábytku.
Vyvážení prostředí
Prostředí bytu byste měli mít vyvážené. Není dobré ho přeplňovat a chaoticky okolo sebe umisťovat různé předměty. Je to možná nejjednodušší cesta úklidu, ale po čase bude váš byt vyzařovat rozrušení. Také to nepřehánějte s množstvím tvarů, barev, druhů atd.
Vchod vás vždy musí přivítat
Hned u vchodu by vás měl váš dům sladce přivítat. Zde ta otevřenost platí ještě více. Vchod domu by měl být čistotný, udržovaný a dekorovaný.
Barvy volte harmonické
Barvy v domě musí navzájem komunikovat a udržovat se pospolu. Jakýkoliv nesoulad není akceptovatelný. Barvy musí ladit k nábytku, ale i k dalšímu zařízení. Do kuchyně se hodí nejvíce žlutá barva, do koupelny modrá a bílá, do ložnice modrá, šedá, béžová, zelená apod.
Krásy a vůně přírody
Do bytu vtáhněte krásy přírody. Neizolujte se za změtí lidských nesmyslů. Čínské umění vždy poukazuje na malost člověka a velikost přírody. Proto byste podle Feng-Šuej měli byt ozvláštnit imitacemi přírodních zákoutí, květinami, rybičkami, andulkami, svíčkami atd.
Prostorný přechod mezi pokoji
Přechod mezi pokoji by měl být prostorný. Můžete ho zvětšit třeba i opticky vhodným rozestavěním velkých zrcadel. Do rohů umístěte květiny a překážející nábytek odstraňte někam jinam.
Ložnice má sloužit jen ke spaní
V ložnici si neplánujte žádné další aktivity. Nedělejte si z ložnice pracovnu. Ložnice má sloužit pouze pro spánek. Vyhoďte z ní také jakékoliv rušivé zařízení na elektriku. Vyvažte ji harmonií, přírodou a uklidňujícími barvami. Poté se vám v ním bude určitě sladce spát.